3 mar

Jakie możliwości daje headhunting?

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania nowych pracowników dla swojej firmy, koniecznie rozważ opcję wykorzystania head huntingu. Prawdopodobnie słyszałeś już o tej metodzie. W ostatnim czasie zyskała ona na popularności i jest już wykorzystywana przez niemalże wszystkie duże korporacje i liczące się w świecie marki. Sam też możesz sporo na niej zyskać, niezależnie od tego, jak duża jest twoja działalność. Nawet w przypadku bardzo małych firm headhunting może świetnie się sprawdzać. Czasami to właśnie dla nich bywa on najbardziej efektywny.

Przy pomocy HH zaczynasz docierać do wszystkich możliwych kandydatów. Nic cię już nie ogranicza. Nie szukasz pracowników tylko wśród tych osób, które akurat są na bezrobociu – docierasz także i do tych, którzy w tym momencie są już gdzieś zatrudnieni. A w życiu bywa przecież różnie. Nawet lojalny wobec swojej firmy pracownik może nagle złożyć w niej wypowiedzenie, jeżeli tylko otrzyma propozycję bardziej atrakcyjnej lub lepiej płatnej posady. Nie martw się natomiast o to, że przez takie postępowanie będziesz źle postrzegany w swoim środowisku zawodowym. Doświadczeni headhunters zadbają o to, by nikt nie dowiedział się o twoich działaniach. To oni zajmą się dosłownie wszystkim. Sami będą kontaktować się z odpowiednimi kandydatami, dlatego w ich wiadomościach nie będzie nawet wzmianki o nazwie twojej firmy lub twoim nazwisku. Head hunting okazuje się również najbardziej efektywną metodą w momencie, gdy wszystkie inne techniki zawodzą, a rekrutacja nie przynosi optymalnych rezultatów. Jeżeli więc już od dłuższego czasu bez powodzenia szukasz świetnych pracowników, zastanów się nad zatrudnieniem łowcy głów. On na pewno ci pomoże.

Oczywiście wszystko ma swoje złe strony, dlatego i headhunting posiada pewne wady, o których musisz wiedzieć. Nie zawsze bowiem doprowadza on do zatrudnienia rzeczywiście najlepszych pracowników. Ta metoda związana jest niestety z szeregiem zagrożeń. Jeżeli jednak będziesz zdawać sobie z nich sprawę, wszystko powinno pójść po twojej myśli.