21 paź

Praca opiekunki w Niemczech

Coraz więcej kobiet decyduje się na pracę poza granicami kraju. Głównym powodem zazwyczaj są dużo wyższe zarobki.
Niestety taka praca ma też minusy, gdyż wyjazd wiąże się z długą rozłąką z najbliższymi. Wyjeżdżając do innego kraju należy nauczyć się również tamtejszej kultury i poznać okolicę.
Zazwyczaj na wyjazd decydują się kobiety w średnim wieku oraz osoby samotne, które nie mają zbyt wielu zobowiązań.


Większość pań decyduje się na pracę opiekunki w Niemczech. Zwykle zaopiekować należy się osobą starszą bądź schorowaną. Kandydatki przechodzą wstępną rekrutację. Konieczna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego.
Przed wyjazdem większość firm prosi kandydatki o ukończenie specjalistycznego kursu. W czasie szkolenia kandydatki na opiekunkę poznają techniki masażu, uczą się podawać leki i pielęgnować zmiany skórne. W większości przypadków opiekunka musi również prowadzić gospodarstwo domowe podopiecznego, miedzy innymi prać, sprzątać, gotować oraz robić zakupy.


Praca w opiece przynosi dobry dochód. Wynagrodzenie miesięczne mieści się w przedziale od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.
Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest oczywiście od ilości przepracowanych godzin i charakteru wykonywanej pracy.
Praca opiekunki wymaga dużej odporności psychicznej i siły fizycznej. Większość klientów to osoby leżące, które wymagają całodobowej opieki.
Należy pamiętać aby przed wyjazdem podpisać umowę z firmą organizującą wyjazd. Umowa to świetne zabezpieczenie dla obu stron.
Warto pamiętać także aby przed wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które stanowi doskonałą ochronę na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby.


Ubezpieczalnie posiadają bardzo bogatą ofertę dla osób, które często podróżują poza granice kraju. Kwota najniższego ubezpieczenia wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych. Dobrze jest zdecydować się na ofertę, która zawiera również usługę assistance. Taka usługa umożliwia transport medyczny oraz dostawę leków w nagłych sytuacjach.