Wiele opiekunek rozpoczynających pracę w zawodzie staje przed decyzją czy jechać samotnie i podjąć zatrudnienie „na czarno”, czy też wybrać drugą opcję i skorzystać z pomocy pośrednika. Właściwy wybór jest jednak znacznie prstszy niż mogłoby sie wydawać. Ktoś może powiedzieć, iż więcej możliwości zarobku są przy pracy na czarno, szczególnie w sytuacji, gdy jedziemy z polecenia do kogoś znajomego, a każda euro trafia wówczas do naszej kieszeni.  Do tego momentu wszystko wyglądało naprawdę ładnie. Należy jednak zwrócić uwagę także na ciemną stronę tego procederu.

Pracując na czarno, nie mamy ubezpieczenia, nikt nie płaci za nas ZUSu. Zatem czy warto działać w ten sposób?

Przy wyjeździe na własną rękę podejmujemy znacznie większe ryzyko, sami musimy o siebie zadbać na miejscu. Dodatkowo istnieje wielu nieuczciwych zleceniodawców, którzy zwyczajnie moga odmówić zapłaty ustalonej kwoty. Drugi najczęściej spotykany pronlem dotyczy ubezpieczenia, gdyz może się okazac, że będąc poza granicami kraju będziemy skazani tylko na siebie. Trzeci problem z kolei dotyczy naszej przyszłej emerytury, a słowa mówiące o tym, iz warto pomyśleć o emeryturze już dziś, to nie tylko pusty slogan!

W naszej ocenie zdecydowanie lepszym rozwiązaniemj jest skorzystanie z usług certyfikowanej agencji pracy. W takiej sytuacji to umowa określa wszystkie warunki pracy, prawa i obowiązki, a także wszystkie świadczenia które należą się nam jako pracownikom – co jest niewątpliwie dużą zaletą. Zaś opłacane składki na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne pozwalają pracownikom poczuć się w miarę komfortowo zarówno teraz, jak w przyszłości.